Yükleniyor...
Yükleniyor...
NOUS TATTOO
STUDIO

NOUS TATTOO

STUDIO

NOUS TATTOO

STUDIO

NOUS TATTOO STUDIO GALERİYE GİT

BİZ KİMİZ ?

Birçok dövme tarzının çalışılabileceği bir stüdyo olmakla beraber genişleyen bir aile yapısıyla Sanat, Tasarım, Grafitti, Piercing, Kalıcı Makyaj, Cover Up aşamalarıyla ilgili çalışmalarda yürütülmekteyiz. Galerimizde paylaştığımız fotoğrafların amacı , işçilik kalitesini göstermek için sınırlı tutulmuştur.

Dövmenin kişinin ruhunu yansıttığına inanmakta , yapılacak eserin kişinin ruhu ile özdeşleşmesini ve biriciklik özelliğine sahip olmasını sağlamaya çalışmaktayız.

NELER YAPIYORUZ

Günümüzde çok yaygın bir uygulama alanı bulunan dövme, kentsel yaşamda özellikle gençler arasında giderek daha çok ilgi çeken bir süslenme biçimine dönüşmüştür.

Savaş Yaman
Müşterilerimize Avrupa standartlarında hizmet verebilmek için dövme stüdyolarımızda en temel prensibimiz sterilizasyon ve hijyendir. Dövme de (tattoo) ve piercing de kullandığımız malzemeler tek kullanımlıktır. Dövme (tattoo) ve piercing de kullanılan iğneler orijinal kapalı steril paketlerde olduğundan bulaşıcı hastalık riski 0’dır. En kaliteli ve en pahalı iğneler tercih edildiğinden hiçbir sorun yaşanmaz.
Stüdyomuz Türkiye Dövmeciler ve Piercingciler Derneği üyesidir ( VÜSAD ). Stüdyolarımızda Otoklav cihazı mevcut olup, Otoklav cihazı bulunmayan stüdyolarda hiçbir işlem yaptırmamanızı hem derneğimiz hem de biz öneriyoruz. Boyalarımız orijinal dövme (tattoo) boyası olup Avrupa ve ABD den ithaldir. Kanserojen madde içermez. Hepsinin yabancı sağlık kuruluşlarından onaylı raporları mevcuttur.

Yöresel ve geleneksel olup, daha çok burna ya da üst dudak üzerine takılır. Halkalı veya iğne şekilli olabilir.

Savaş Yaman
Piercing uygulamalarında kullandığımız iğneler tek kullanımlık olum Alman malı Braun markalıdır. Piyasadaki benzerlerine oranla iğnelerimizin uçları daha keskin olduğundan acıyı minimum seviyede hissedersiniz. Delme işleminden önce seçtiğiniz küpe tüm bulaşıcı hastalıkları absorbe eden bir sıvının içerisinde sterilize edilmektedir. Kullanılan pensler özel cerrahi alet dezenfektanları ile steril edilmektedir.
Delimden önce delim yapılacak bölge deri içine nüfuz eden dezenfektan ile temizlenir. Tüm bu işlemler sırasında steril tek kullanımlık eldivenler kullanılır. Uyuşturma işlemi uyuşturucu spreyler vasıtası ile yapılarak, acı minimum seviyeye indirilmektedir. Stüdyolarımızda Otoklav cihazı mevcuttur. Otoklav cihazı olamayan stüdyolarda delim yaptırmanızı tavsiye etmiyoruz.

Eski , istenilmeyen ya da kötü yapılmış dövmenin üzerine yeni bir dövme yapılması yöntemidir.

Savaş Yaman
Eski ve kalitesini beğenmediğiniz bir dövmeniz olabilir, ya da vücudunuzda hoşlanmadığınız bir kesik ya da ameliyat izi bulunuyor olabilir. Bu tip durumlarda uygulanan cover up ismi ile tanımlanan bir teknik uygulanmaktadır. Bu teknik, herhangi bir dövme, kesik ya da ameliyat izinin üzerine, uygun bir formatta dövme yapılması ve dövmenin kesik ya da ameliyat izinin görünmemesini sağlamaktır.
Dövme sildirme işlemi sonucunda bölgede fazlasıyla deformasyon oluşur. Renkli dövmelerde sonuç cok etkili değildir. Fakat dövme üzerine doğru teknik ile yapılan dövmeler sonucunda bölgede ve deride herhangi bir negatif etki görülmez.

Graffiti, en temel anlamıyla, duvar yazıları ve resimler yoluyla kendini ifade eden bir görsel uygulamadır. Grafik sözcüğü kökeninden türetilmiştir.

Savaş Yaman
Graffiti İtalyanca olan ve çizme, işaretleme vb. anlam taşıyan “grafficar” kelimesinin çoğul halidir. Günümüzde gündelik yaşamda graffiti tüm köklerini kent içerisine salmıştır. Stilize edilmiş harflerle yazılan takma adlar(tag) ve çeşitli karakterlerin şehir içerisindeki duvarlara, tren garlarına, trenlerin üzerine sprey boya ve marker aracılığı ile çizilmesi şeklinde devam eden bir sokak sanatıdır. Günümüzde kent içerisinde yüzlercesini gördüğümüz graffitinin ilk çeşitlerini mağara resmi formunda hayvan kemikleri ve pigmentlerle mağaralara insanlığın başlangıcından beri yazılmaya başlanarak;
Pompei’de, Mısır’da ve Roma’da bulunan duvar yazısı geleneği üzerinden yürüdüğünü söyleyerek günümüze geldiğini söylememiz mümkündür. 1980’li yılların ortalarından itibaren Amerika Birleşik Devletleri graffiti konusunda yüksek ölçekte önlemler almıştır. Bu durum graffitinin anavatanı Amerika Birleşik Devletleri’nde graffiti sanatını yavaşlatmış olsa da Wild Style ve Style Wars gibi graffiti belgeselleri graffitinin Avrupa kıtasındaki yayılımını ateşlemiştir. Özellikle 1990’dan sonra etkisini yitirmeye başlayan dünya sınırlarıyla beraber graffiti sanatı tüm dünya üzerinde yayılım göstermeye başlamıştır.

Kalıcı makyaj veya daha doğru ismiyle "Mikro Pigment uygulaması" mikro, steril ve tek kullanımlık bir iğne ile doğal ve mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına aşılanması işlemidir.

Savaş Yaman
Ciltte beğenilmeyen bölgelerde kaş, dudak ve kirpik diplerine devamlı makyajlı görüntüsü vermek isteyen bayanlara uygulanır. Uygulama yapılacak bölgede iltihap olmamalıdır. Ve kişinin uygulama öncesi kanı sulandırıcı alkol, ilaç ve bunun gibi şeyleri almaması gerekmektedir. Kalıcı makyaj yapılacak bölgeye lokal anestezi (duruma göre krem veya iğne) yapıldıktan sonra uygulama yapılacak yerin dezenfekte edilmesi gerekir.
Bundan sonra kişinin ten rengine göre boya karışımı yapılır daha sonra kalıcı makyaj için özel olarak üretilmiş olan kalıcı makyaj makinesi ve ucunda çalışan özel kalıcı makyaj iğnesi ile derinin bir milimetre altına boya işlenerek enjeksiyon sağlanır. Kalıcı makyaj profesyonel kalıcı makyaj uzmanları tarafından bilinçli bir şekilde yapılırsa hiçbir zararı yoktur, boyalar tamamen doğal bitki köklerinden pigmentten üretilmektedir, kimyasal madde içermez bütün boyalarımızın laboratuar raporları mevcuttur.

Bulup bulabileceginiz en saglam dövmeci. Savaş kafanizdakileri ve daha fazlasini vücudunuza islemek icin bicilmis kaftan.

Kadir Karakulak
Bir dövme stüdyosundan çok sanat galerisi gibi, bi kere adamların hepsi efsane, ikincisi mekan ve ortam çıtayı çok yükseltiyor.

Fatih
Burası bizim ortam, dövme ise bizim için bi yaşam tarzı, kendini anlatma sanatı. Ve ben bu alanda bu ekibi tek geçerim !

Erinç Doz

FOTOĞRAFLAR

Hemen Randevu Al